ASFA’da Okçuluk

2014-2015 eğitim-öğretim yılının Mayıs ayında okulumuzda başlattığımız okçuluk kulübü faaliyetlerine yazları da dahil aktif olarak devam etmektedir.
Antrenmanlarımız mevsime göre kapalı ve açık alanda yapılmaktadır. Olimpik yay ve makaralı yay olmak üzere iki ana kategori üzerine çalışmalarımız yapılmaktadır. Ders saatlerimiz haftada bir gün ikişer saatten oluşmaktadır. Okulumuzda 4 ayrı okçuluk grubumuz vardır: 1.grup -Minikler – 2-3.grup-Bay Bayan Gençler -4.grup-Yetişkin bayanlar Asfa Gençlik ve Spor Kulübü olarak okçuluk branşında resmi tescilimiz alınarak lisanslı sporcu yetiştirme ve resmi müsabakalara kulübümüz adına katılma hakkı kazanmış bulunmaktayız.
Okulumuzda hobi grubu sporcuların bir kısmı performans sporcusu olma seviyesine gelmiştir.2015-2016 eğitim-öğretim yılı içerisinde özel bir okçuluk kulübünün düzenlediği 2016 yılı kış turnuvasında sporcularımız 4 adet altın madalya ile dönmüştür.2016 okullar arası okçuluk turnuvasına kulübümüz okçuluk sporcuları katılım göstermiştir.Hedefimiz: farklı amaçlarla bir araya gelmiş sporcularımızın(çocuk,genç ,yetişkin)sosyal hayatlarını zenginleştirmek hobi grubunda beden terbiyesi sağlamak zihinsel alanda olumlu gelişimler almak performans grubunda ise okulumuzu ve kulübümüzü turnuvalarda başarı ile temsil etmektir.

ASFA’da Okçuluk Kategorisinde Güncel ASFA Haberleri

HAYDİ, ASFA ZAFER DOĞRU
Haberin detayları için tıklayınız…
Asfa Ferda Koleji Okçulukta da Şampiyon
Haberin detayları için tıklayınız…
Asfa Gençlik Okçulukta’da Şampiyon
Haberin detayları için tıklayınız…

Yukarı
Çık