Kuran-ı Kerim Eğitimi

Neden ASFA Anasayfa ASFA Anasayfa Kuran-ı Kerim Eğitimi

Asfa’da Kur’an eğitimi iş değil aşk gibidir. Asfa’ya gelen her öğrencinin yüce yaratıcımızın mesajıyla buluşmasını amaçlayan Kur’an zümremiz; İlkokulda bireyselleştirilmiş Kur’an eğitim metodunu uygulamaktadır.Bu metotta bir sınıfa aynı anda üç öğretmen görevlendirilir. Bir öğretmenimiz sınıfta talim dersi yaptırırken diğer öğretmenlerimiz öğrencileri sınıf dışında birebir derslerini dinler ve ödevlendirirler. Sınıf seviyelerine göre değişkenlik gösteren haftalık ders sayıları en etkili şekilde kullanılmakta ve Asfa’da Kur’an bilmeyen öğrenci kalmamaktadır.Ortaokul ve Lise de ise Kur’an eğitimi pekiştirilirken anlamı üzerinde yoğunlaşılmaktadır. Her hafta Cuma günleri kitap okuma saatinde her hafta bir surenin belirlenen bölümleri okunmaktadır.

SURE HAFIZLIĞI;
Okulumuzda Kur’an okumayı öğrenen öğrencilerden istekli olanlara kısa sürelerden başlamak üzere öğrencinin kabiliyeti ve isteği doğrultusunda daha uzun sureler de ezberletilir.
HAFIZLIK KORUMA SİSTEMİ:
Anaokulumuzda hafızlığını tamamlayan öğrencilerimizin elde ettikleri kazanımları unutmamaları için gün içinde Hafız Hocalar gözetiminde belirlenen saatlerde peryodik olarak hafızlık tekrarlarını yaparlar.

Kuran-ı Kerim Eğitimi’nde Güncel ASFA Haberleri

Asfa’da Kur’an-ı Kerim Eğitimi
Haberin detayları için tıklayınız…
ASFA’da Kur’an-ı Kerim ve Fıkıh Dersleri Devam Ediyor
Haberin detayları için tıklayınız…
Asfa’da Kur’an Okumayı Bilmeyen Kalmadı
Haberin detayları için tıklayınız…
ASFA’da Kur’an-ı Kerim Eğitimi Tanıtım Klibi
Haberin detayları için tıklayınız…
ASFA’da Kur’an-ı Kerim Eğitimi
Haberin detayları için tıklayınız…

Yukarı
Çık